news

پهنای باند چیست ؟

چگونه پهنای باند را بررسی کنیم ؟

 

پهنای باند در هاست چیست؟ 

چگونه پهنای باند استفاده از وب سایت ها را بررسی کنیم؟

پهنای باند
www.sayanhost.com

هنگامی که قصد سرمایه گذاری در میزبانی وب را دارید، ابتدا باید نیازهای کسب و کار خود را ارزیابی کنید. شما باید اطمینان حاصل کنید که محصول ارائه شده توسط یک ارائه دهنده هاست نیازهای کسب و کار شما را برآورده می کندو قیمتی متناسب با بودجه شما دارد. مهمترین چیز در هنگام ارزیابی نیازمندی ها این است که پهنای باند مناسب برای وب سایت خود را بدست آورید.در اینجا ما به پهنای باند نگاه می کنیم – چیست و چگونه می توانید الزامات وب سایت خود را محاسبه کنید.

پهنای باند در هاست چیست؟

پهنای باند
www.sayanhost.com

برای آشنایی بیشتر راجع به مفهوم هاست توصیه میکنیم ابتدا مقاله ی هاست چیست و چگونه یک هاست فوق العاده بخریم؟ را مطالعه بفرمایید.

بسیاری از شرکت های هاستینگ پهنای باند را در پلن های خود با هزینه ای مشخص ارائه می دهند. برای قضاوت در مورد کارایی پهنای باند، ابتدا باید نیاز و مفهوم را درک کنید. پهنای باند ظرفیت داده ای است که می تواند بین سایت، کاربران آن و سرورها منتقل شود. ظرفیت ارتباط بین کاربر وب سایت و سرور است. پهنای باند یا بر حسب مگابایت بر ثانیه (مگابایت در ثانیه) یا گیگابایت بر ثانیه (گیگابایت در ثانیه) بیان می شود. به طور معمول، پهنای باند در بسته های میزبانی ماهانه محاسبه می شود. بنابراین، به عنوان مثال، یک ارائه دهنده ممکن است 1 گیگابایت پهنای باندهر ماه یا 5 گیگابایت پهنای باند برای هر ماه ارائه دهد. پهنای باند را به عنوان جاده‌ای در نظر بگیرید که در آن رانندگی می‌کنید – می‌توانید از یک بزرگراه زیبا و عریض بروید یا جاده باریک‌تری را انتخاب کنید. ظرفیت یک جاده عریض تر برای مدیریت ترافیک بیشتر از جاده باریک است. بنابراین، هر چه جاده عریض‌تر باشد، سریع‌تر حرکت می‌کنید. بنابراین، می توانید پهنای باند را یک ظرفیت (نه سرعت) در نظر بگیرید. هرچه پهنای باند بیشتر (عریض‌تر)باشد، ظرفیت انتقال داده بهتر خواهد بود و در نتیجه حجم داده‌ای که حمل می‌شود بهبود می‌یابد. بنابراین، موضوع سرعت نیست، بلکه ظرفیت انتقال داده است.

پهنای باند

اندازه پهنای باند حداکثر مقدار داده ای را که می تواند از یک نقطه به نقطه دیگر منتقل شود - در یک دوره زمانی مشخص می کند. این نباید با انتقال داده اشتباه گرفته شود - که کل مقدار داده ای است که در یک زمان معین (که معمولاً در یک ماه اندازه گیری می شود) منتقل می شود.

پهنای باند وب سایت چیست؟

پهنای باند وب سایت به اندازه گیری حداکثر داده ای اشاره دارد که می تواند در یک زمان مشخص و معمولاً در ثانیه منتقل شود. به همین دلیل است که پهنای باند شما اغلب به صورت مگابایت یا گیگابایت "در ثانیه" بیان می شود.هرچه MBPS بالاتر باشد، داده های بیشتری به طور همزمان ارسال و دریافت می شود. برای استفاده از یک استعاره دیگر، اگر پهنای باند به اندازه یک لوله آب باشد، انتقال داده مقدار آبی است که از طریق لوله جریان می یابد. عرض لوله تعیین کننده سرعت جریان آب است. اگر از پهنای باند بالاتری استفاده کنید، داده (حجم) بیشتری حمل خواهدشد. بنابراین، همانطور که در بالا ذکر شد، پهنای باند صرفاً ظرفیت حمل داده است، یعنی حداکثر داده‌ای که می‌توان در هر نقطه از زمان حمل کرد.وقتی پهنای باند وب سایت خود را در نظر می گیرید، باید هم وب سایت و هم بازدیدکنندگان را در نظر داشته باشید.هرچه تعداد بازدیدکنندگان وب سایت شما بیشتر باشد، اگر پهنای باند مناسبی را انتخاب نکنید، تعامل آنها با سرورشما کندتر خواهد بود.به همین دلیل است که محاسبه پهنای باند مورد نیاز هنگام انتخاب بسته میزبانی ضروری است. اگر وب سایت شما باتعداد محدودی اسکریپت طراحی شده است یا ویدیوها، تصاویر و دانلودهای زیادی ندارد، می توانید پهنای باندکمتری را انتخاب کنید. با افزایش اندازه و خدمات وب سایت شما، پهنای باند نیز افزایش می یابد. اگر پهنای باندمناسبی در برنامه میزبانی خود نداشته باشید، بسیاری از مشتریان یا بازدیدکنندگان شما نمی‌توانند به وب‌سایت شمادسترسی داشته باشند – که باعث می‌شود ترافیک ارزشمند خود را از دست بدهید.

چگونه می توانید نیازهای پهنای باند خود را محاسبه کنید؟

برای مبتدیانی که هنوز بازدیدکنندگان زیادی ندارند، محاسبه نیاز پهنای باند غیر ضروری است. تا زمانی که پایگاه مشتری یا مخاطب شما رشد کند، نیازهای شما با اکثر برنامه های میزبانی اولیه برآورده می شود. با این حال، اگر به محدودیت در برنامه میزبانی فعلی خود رسیده اید و به دنبال ارتقا یا مهاجرت به یک ارائه دهنده هاست جدیدهستید، محاسبه نیاز پهنای باند شما بسیار مهم می شود. در اینجا چند پارامتر وجود دارد که باید قبل از تصمیم گیری در نظر بگیرید:

پهنای باند

   بازدیدکنندگان ماهانه: بررسی کنید که وب سایت شما ماهانه چند بازدیدکننده دریافت می کند. شما باید بتوانید آن اطلاعات را در گوگل آنالیتیکس یا وردپرس به راحتی پیدا کنید.

   بازدید از صفحه: بازدیدکنندگان به طور متوسط ​​هنگام بازدید از وب سایت شما چند صفحه را باز می کنند؟

   اندازه صفحه وب: می توانید از ابزاری آنلاین مانند GTMetrix یا Pingdom برای تعیین اندازه صفحات وب سایت خود استفاده کنید. تا جایی که می توانید صفحات زیادی را بررسی کنید تا تخمین شما تا حد امکان دقیق باشد.

بنابراین، نحوه بررسی میزان استفاده از پهنای باند وب سایت به یک معادله ساده خلاصه می شود - بازدیدکنندگان ماهانه خود را با میانگین بازدید از صفحه و اندازه متوسط ​​صفحه وب ضرب کنید.

بازدیدکنندگان ماهانه x میانگین بازدید از صفحه x میانگین اندازه صفحه وب = پهنای باند مورد نیاز شما.

 

پهنای باند

در حالت ایده آل، باید طرح میزبانی را انتخاب کنید که (حداقل 50٪) پهنای باند بیشتری از آنچه در حال حاضر نیاز دارید ارائه دهد. این به شما فضای بیشتری برای افزودن محتوا به وب سایت خود می دهد و توانایی مدیریت افزایش ترافیک را با افزایش مخاطبان یا اجرای رویدادها/تبلیغات فصلی به شما می دهد.

چگونه پهنای باند استفاده از وب سایت را بررسی کنیم؟

بسیاری از ارائه دهندگان هاست شامل بخشی هستند که در آن می توانید میزان پهنای باندی را که در یک دوره زمانی استفاده کرده اید مشاهده کنید. بنابراین، اگر بسته میزبانی شما دارای پهنای باند محدودی است، می توانید از اطلاعات استفاده کنید تا مطمئن شوید که از محدودیت های پهنای باند خود تجاوز نمی کنید. به عنوان مثال، اگر ازCPANEL (یک کنترل پنل میزبانی وب) استفاده می کنید، می توانید اطلاعات پهنای باند خود را در داشبورد، در سمت چپ در قسمت «انتقال ماهانه پهنای باند» پیدا کنید.

محدودیت پهنای باند

بنابراین، با در نظر گرفتن همه اینها، چگونه تصمیم می گیرید که چه پهنای باند وب سایتی برای شما مناسب است؟در sayanhost، ما چیزی را که به عنوان "پهنای باند بدون اندازه گیری" شناخته می شود در برنامه های میزبانی خودارائه می دهیم. این اساساً به این معنی است که شما بسته‌ای را انتخاب می‌کنید که امکان ترافیک نامحدود را فراهم می‌کند. هزینه طرح بستگی به مقدار داده های استفاده شده ماهانه ندارد. با پهنای باند اندازه‌گیری نشده، راه‌حل مقرون‌به‌صرفه‌ای برای مقابله با نوسانات سنگین در ترافیک دارید. این می تواند نیاز شما به مقیاس پذیری و ارتقا را برطرف کند زیرا وب سایت شما مخاطبان بیشتری را جذب می کند. وب‌سایت‌هایی که با پهنای باند اندازه‌گیری شده کار می‌کنند، زمانی که ترافیک آن‌ها از محدودیت‌های پهنای باند فراتررود، هزینه‌های هنگفتی می‌پردازند. هنگامی که ترافیک در ساعات اوج مصرف یا روزهای خاص افزایش می یابد،پهنای باند اندازه گیری نشده مصرف داده را کاهش می دهد تا در محدوده محدود بماند، بدون اینکه منابع را قطع کنید یا هزینه های بیشتری برای افزایش ترافیک دریافت کنید.

برای اطلاعات بیشتر در مورد پلن های هاست و انتخاب گزینه مناسب برای کسب و کار خود، از sayanhost  دیدن بفرمایید.